ترید و ماینینگرمزارز

2 دلیل برای اینکه قیمت اتریوم کمتر از یک سال به 3 هزار دلار میرسد.

  • تداوم روند انباشت اتریوم توسط نهنگ‌ها

آخرین داده‌های پلتفرم تحلیلی سنتیمنت نشان می‌دهد که اکثر گروه‌های نهنگ اتریوم سرعت انباشت خود را در هفته‌های اخیر افزایش داده‌اند. برای نمونه، آن بخش از عرضه اتریوم که در اختیار آدرس‌هایی با موجودی ۱٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ توکن (رنگ آبی در نمودار زیر) است، در ماه مارس (اسفند) ۰.۵درصد افزایش یافته است.

به طور مشابه، گروه‌های با موجودی یک تا ۱۰میلیون اتریوم (قهوه‌ای) و ۱۰میلیون تا ۱۰۰میلیون اتریوم (قرمز) به‌ترتیب شاهد افزایش ۰.۴درصدی و ۰.۵درصدی سهم خود از عرضه بوده‌اند.

این رشد در بحبوحه اتفاقی رخ داد که به نظر می‌رسد جذب فشار فروش توسط گروه‌هایی با موجودی ۱۰۰٬۰۰۰ تا یک میلیون اتریوم (صورتی) و ۱۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ اتریوم (نارنجی) باشد.

در عین حال، این رشد را می‌توان به افزایش اتریوم‌هایی نسبت داد که مستقیماً یا با استفاده از پلتفرم‌های واسطه مانند لیدو دائو (Lido DAO) در قراردادهای هوشمند اتریوم سهام‌گذاری شدند.

میزان خالص اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده در آدرس رسمی اتریوم ۲.۰ پس از افزایش حدود ۳.۵درصدی در ماه مارس (فروردین)، از مرز ۱۸میلیون اتریوم گذشت.

میزان اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده، پیش از انجام به‌روزرسانی‌های شانگهای و شاپلا در ۱۲ آوریل (۲۳ فرودین)، افزایش یافته است که امکان برداشت اتریوم را برای سهام‌گذاران فراهم می‌کند. در حال حاضر، این امکان وجود ندارد.

  • قیمت اتریوم در آستانه بریک اوت احتمالی

به گزارش کوین تلگراف، قیمت اتریوم پس از رسیدن به کف ۸۸۰ دلاری در ژوئن (خرداد) گذشته و عبور از رویدادهای نزولی از جمله سقوط صرافی FTX، افزایش نرخ بهره بانکی و تشدید برخوردهای قانونی با کسب‌وکارهای این حوزه در ایالات متحده، بیش از ۲ برابر شده است.

در همین زمان، یک خط روند صعودی و یک مقاومت افقی، الگوی مثلث صعودی روی نمودار ۳روزه اتریوم تشکیل داده‌اند. این الگو نشان می‌دهد در حالی که اوج قیمت تقریباً در سطح مشخصی باقی مانده، کف قیمت با فشار خریداران پیوسته در حال افزایش بوده و بیانگر افزایش فشار فروش در نزدیکی مقاومت روی نمودار است.

قیمت اتریوم از روز ۲ آوریل (۱۳ فروردین) در تلاش برای عبور احتمالی از مقاومت افقی خود در محدوده ۱٬۷۰۰ تا ۱٬۸۲۰ دلار است. بریک اوت زمانی تأیید خواهد شد که بسته‌شدن کندل قیمت بالاتر از محدوده مقاومت با افزایش حجم معاملات همراه باشد. هدف قیمتی پس از بریک اوت این الگو نیز برابر با طول ارتفاع مثلث خواهد بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا