مقالاتاخبارترید و ماینینگ

کاهش 90 درصدی قیمت دوج کوین از زمان حضور ایلان ماسک در برنامه SNL

در ماه می سال گذشته (اردیبهشت 1400)، زمانی که قیمت دوج کوین به بالاترین حد خود یعنی 0.72 دلار نزدیک شد، تمامی طرفداران این رمزارز امیدوار بودند که حضور آتی ایلان ماسک، ابرطرفدار دوج کوین در برنامه “Saturday Night Live”، ارزش این میم کوین را “به ماه” برساند.

در یک سال پس از آن، قیمت دوج کوین به جای اینکه به ماه برسد، در عوض به کف زمین بازگشته است.

در زمان نگارش این خبر، ارزش DOGE در حال حاضر کمی بیش از 0.06 دلار است که تقریباً 91 درصد از زمان حضور ماسک در برنامه SNL در 8 مه 2021 (18 اردیبهشت 1400) کاهش یافته است. در آن شب، ماسک یک سری مونولوگ ها و نمایش هایی را اجرا کرد که اغلب به صورت تمسخرآمیز به دوج کوین اشاره می کردند.

در طول برنامه، ماسک وقتی توسط مجری تحت فشار قرار گرفت، درنهایت پذیرفت که Dogecoin یک «اغوا کننده» است.

با پخش برنامه، ارزش سکه در آن زمان شروع به کاهش کرد و بیش از 20 درصد از ارزش خود را در یک ساعت از دست داد. بسیاری از افراد در طول پخش SNL سعی کردند این رمزارز را بفروشند که اپلیکیشن تجاری Robinhood برای مدت کوتاهی تحت تاثیر حجم تراکنش های آن قرار گرفته بود.

پس از یک تابستان که ریزش های بزرگ قیمتی اتفاق افتاد، دوج کوین در پاییز گذشته در قیمت حدود 0.25 دلار تثبیت شد. از آن زمان، ارزش آن به آرامی اما به طور پیوسته از دست رفته است و در ماه گذشته به زیر 0.10 دلار نیز سقوط کرده است. دوج کوین به طور گسترده به عنوان اولین “میم کوین” در نظر گرفته می شود که در سال 2013 (1392) توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس برای مسخره کردن انبوهی از آلت کوین ها (ارزهای رمزنگاری غیراصولی که دارای نوسانات شدید در ارزش هستند) به عنوان یک شوخی در بازار ایجاد شده بود.

این میم کوین به زودی مورد توجه میلیاردر، ایلان ماسک قرار گرفت و او شروع به توئیت زدن در مورد این کوین کرد. در سال 2020 و ماه های اول سال 2021 (سال های 1398 و 1399)، توئیت های شوخی ماسک در مورد دوج کوین مرتباً باعث افزایش قیمت آن می شد. در طول این مدت، دوج کوین طرفداران سرسختی را نیز به خود جلب کرد که به اصطلاح ارتش دوج کوین نامیده می‌شود، که هدفشان رساندن قیمت این کوین به بالاتر از 1 دلار بود.

از آنجایی که قیمت دوج کوین همچنان در حال کاهش است، ماسک ممکن است به زودی با شانس بهتری برای رساندن یک انسان به مریخ نسبت به رساندن دوج به ماه روبرو شود!

 

منبع : decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا