اخباررمزارز

محبوبیت بیت کوین بیشتر از قبل یا کم تر!

درصد افرادی که به ارزهای دیجیتال اعتماد دارند، در گروه‌های سنی مختلف فرق می‌کند. بزرگسالان بالای 50 سال به احتمال زیاد نسبت به جوانان اعتماد کمتری نسبت به این صنعت دارند و 85 درصد از آن‌ها نسبت به آن ابراز شک و تردید کرده‌اند؛ در حالی که در افراد جوان درصد شک و تردید 66 درصد است. 17 درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه اعلام کردند که حداقل یک بار در زندگی خود به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مشغول بوده‌اند.

در بین اقلیت‌های مختلف، محبوبیت دارایی‌های دیجیتال متفاوت به نظر می‌رسد. 24 درصد از شرکت‌کنندگان آسیایی و 21 درصد از سیاهپوستان و اسپانیایی‌ها اعلام کرده‌اند که تجربه سرمایه‌گذاری در این حوزه را داشته‌اند، در حالی که این مقدار برای سفیدپوستان بزرگسال، 14 درصد بوده است.

با توجه به این نظرسنجی به نظر می‌رسد که دانش در سطح بالایی قرار دارد، زیرا تقریباً 90٪ از شرکت کنندگان اعلام کرده‌اند که حداقل به اندازه کافی در مورد بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال اطلاعات دارند.

با این حال، 75٪ از شرکت‌کنندگان از ایمنی و قابل‌اعتماد بودن این دارایی‌ها مطمئن نیستند. تنها 2٪ از شرکت‌کنندگان در مورد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با احساس “بسیار مطمئن” مواجه هستند و 4٪ دیگر با عنوان “خیلی مطمئن” در این خصوص رتبه‌بندی شده‌اند.
در زمینه اعتماد به ارزهای دیجیتال، زنان اندکی بیشتر از مردان نسبت به این حوزه شک و تردید دارند و 80 درصد آنها در منطقه “بدون اعتماد ” قرار دارند که این در مقایسه با آمار مردان که 71 درصد بوده است نشان می‌دهد که زنان به طور کلی در این موضوع بدبین‌تر هستند.

متأسفانه برای 45 درصد از سرمایه‌گذاران آمریکایی، فعالیت‌هایشان در حوزه ارزهای دیجیتال به اندازه انتظارات سودآور نبوده است. تنها 15 درصد از آن‌ها گفته‌اند که کسب سود بیشتری نسبت به انتظارات خود داشته‌اند.
یکی از بزرگ‌ترین حامیان بیت کوین، آنتونی اسکاراموچی، در سال 2021 به سرمایه‌گذاران پیشنهاد داد که حداکثر 5٪ از پس‌اندازهای کل خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند. به این ترتیب، آنها در صورت افت قیمت، با ضرر بسیار کمی مواجه خواهند شد، و از طرف دیگر، در صورت افزایش قیمت، سود قابل‌توجهی کسب خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا