اخبار

قوانین جدید در خصوص استخراج رمزارز !

بر اساس این آیین‌نامه، هرگونه فعالیت مربوط به استخراج رمزدارایی، اعم از واردات، تولید، فروش و تعمیرات تجهیزات، صرفا با دریافت مجوز از وزارت صمت و از طریق رویه قانونی تجاری و گمرکی مجاز است و با واردکنندگان، تولیدکنندگان و فروشندگان متخلف بر اساس قوانین مربوط برخورد خواهد شد.

همچنین، صدور هرگونه مجوز استخراج رمز ارز توسط وزارت صمت یا سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، برای متقاضیان برق پس از هماهنگی با وزارت نیرو و برای متقاضیانی که برای استخراج نیازمند تامین گاز و یا سوخت فسیلی هستند، پس از هماهنگی با وزارت نفت، صورت خواهد گرفت. به این ترتیب، استفاده از انشعاب برق یا گاز که برای مصارف دیگر برقرار شده، جهت استخراج رمزدارایی ممنوع اعلام شده و در صورت تخلف، مطابق با قوانین مربوط اقدام خواهد شد.

در این میان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز موظف شده که با تعامل و تبادل مستمر اطلاعات با وزارت نیرو و با همکاری نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی، اقدامات لازم را برای استقرار سامانه‌های هوشمند، با هدف شناسایی الگوهای ارتباطات استخراج رمزدارایی، به عمل آورد.
همچنین، مراکز استخراج رمزارز در صورتی که محصول خود را صادر و ارز حاصل از آن را بر اساس ضوابط بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، مشمول مزایای مقرر در قوانین و مقررات مالیاتی خواهند شد.

منبع:فردای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا