مقالاتاخبارترید و ماینینگ

سه‌ چهارم خرده‌ فروشان ایالات متحده ظرف دو سال آینده ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند

بر اساس یک نظرسنجی جدید، تا دو سال دیگر سه‌ چهارم خرده‌فروشان آمریکایی از پرداخت با ارزهای دیجیتال یا استیبل‌کوین‌ها پشتیبانی می‌کنند. از جمله دلایلی که این بنگاه‌های اقتصادی برای پذیرش ارزهای دیجیتال اعلام کرده‌اند می‌توان به بهبود تجربه مشتریان، افزایش آنان و نشان‌دادن پیشرو بودن برند خود، اشاره کرد.

به گزارش کوین تلگراف،‌ این نظرسنجی نشان داد که بیش از نیمی از خرده‌فروشان بزرگ که درآمدی بالغ‌بر 500 میلیون دلار دارند، برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز جهت بهره‌مندی از قابلیت پرداخت با ارزهای دیجیتال، حداقل یک میلیون دلار هزینه می‌کنند.

این نظرسنجی از میان 2,000 مدیر ارشد بنگا‌ه‌های خرده‌فروشی ایالات متحده بین 3 تا 6 دسامبر (12 تا 15 آذر) سال گذشته صورت گرفته است. در آن تاریخ ارزهای دیجیتال قیمت بالایی داشتند. طبق اطلاعات به‌دست آمده مدیران به‌طور مساوی از بین صنایع مختلف لوازم آرایشی، کالاهای دیجیتال، الکترونیک، مد، غذا و نوشیدنی، خانه و باغ، مهمان‌داری و اوقات فراغت، کالاهای شخصی و خانگی، خدمات و حمل‌و‌نقل انتخاب شده‌اند.

قریب به 85 درصد بازرگانانی که در این تحقیق مورد پرسش قرار گرفته‌اند، اقرار کرده‌اند که ارزهای دیجیتال تا 5 سال آینده نقشی کلیدی در صنعت آن‌ها ایفا خواهد کرد.

73 درصد از خرده‌فروشان کوچک و متوسط که درآمدی بین 10 تا 100 میلیون دلار دارند، برای تامین زیرساخت‌های لازم جهت پشتیبانی از پرداخت با ارزهای دیجیتال، بین 100,000 دلار تا یک میلیون دلار هزینه می‌کنند.

میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌ها جهت تامین زیرساخت‌های لازم پشتیبانی از ارزهای دیجیتال به تفکیک میزان درآمد آن‌ها :

این سرمایه‌گذاری‌ها ادامه‌دار خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود در سال میلادی جاری افزایش نیز یابد. بیش از 60 درصد خرده‌فروشان گفته‌اند که برآورد آنان بر این است که طی یک‌سال آتی بیش‌از 500,000 دلار صرف تامین زیرساخت‌های پشتیبانی از ارزهای دیجیتال کنند.

مشتریان نیز مشتاق پرداخت با ارزهای دیجیتال هستند

آن‌چه باعث می‌شود که خرده‌فروشان این هزینه‌ها را متحمل شوند، اشتیاق مصرف‌کنندگان است. 64 درصد این خرده‌فروشی‌ها اعلام کرده‌اند که مشتریان آنان علاقه زیادی برای استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت خود دارند. حدود 83 درصد از آنان نیز انتظار دارند که در سال میلادی جاری، این اشتیاق افزایش قابل توجهی داشته باشد.

میزان تمایل مشتریان خرده‌فروشی‌ها جهت پرداخت با ارزهای دیجیتال :

تقریباً نیمی از آنها انتظار دارند که استفاده از ارزهای دیجیتال تجربه مشتریانشان را بهبود بخشد، به همان میزان نیز معتقدند که این امر پایگاه مشتریان آنها را افزایش خواهد داد. 40 درصد از آنان هم امیدوارند که نام تجاری آنها پیشگام به‌نظر برسد.

خوش‌بینی خرده‌فروشان به آینده ارزهای دیجیتال

به گزارش 93 درصد خرده‌فروشانی که پیش‌ از این پرداخت با ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌کردند، این اقدام تاثیر مثبتی بر معیارهای مرتبط با مشتریان آنان گذاشته است.

احساسات پیرامون ارزهای دیجیتال :

اما بازرگانان با موانع و چالش‌هایی نیز در این زمینه مواجه‌اند. طبق این نظرسنجی 43 درصد پاسخ‌دهندگان امنیت سیستم‌های پرداخت، 37 درصد تغییرات قوانین، 36 درصد نوسانات و 30 درصد کمبود بودجه را به عنوان چالش پیش روی خود جهت پشتیبانی از پرداخت با ارزهای دیجیتال عنوان کرده‌اند. البته بزرگترین چالش عبارت است‌ از پیچیدگی ادغام ارزهای دیجیتال با سیستم‌های قدیمی و پیچیدگی ادغام چند ارز دیجیتال که با 45 درصد آراء بزرگترین مانع پیش روی آنهاست.

در انتهای این گزارش اظهار امیدواری شده است که آموزش مستمر، مسیر پیش روی قانون‌گذاران را شفاف‌تر کرده و امکان پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال برای مبادله محصولات و خدمات را فراهم آورد.

 

منبع : کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا