مقالاتاخبار

پیشنهاد گروه هکری مشهور به سربازان روسی: تسیلم‌ کردن هر تانک برابر با پاداش ۵۰ هزار دلاری بیت کوین

گروه هکری مشهور انانیموس (Anonymous) که چند روز پیش علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلان جنگ کرده بود، گفته است سربازان روسی که تانک‌های این کشور را تسلیم کنند، به ازای هر تانک حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار بیت کوین دریافت خواهند کرد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، انانیموس، سازمان هکری معروف که فعالیت‌های سیاسی دارد، به سربازان روسی پیشنهاد پرداخت بیت کوین در ازای تسلیم‌کردن تانک‌های ارتش این کشور را داده است. این گروه اعلام کرده است در ازای هر تانک یا خودروی جنگی که تسلیم شود، بیش از ۵۲٬۰۰۰ دلار بیت کوین پرداخت می‌کند.

اوکراینی‌ها نه‌ تنها با تسلیحات و نبردهای رودررو، بلکه با حملات سایبری به روسیه، در تلاش هستند حمله این کشور را متوقف کنند. میخایلو فدوروف (Mykhailo Fedorov)، معاون نخست‌وزیر اوکراین، چند روز پیش اعلام کرد دولت این کشور ارتشی سایبری ایجاد خواهد کرد.

او در این باره گفته است:

به افراد با استعدادی در حوزه فناوری‌های دیجیتال نیاز داریم و برای همه وظایفی وجود خواهد داشت. به مبارزه در جبهه سایبری ادامه می‌دهیم.

گروه چند ملیتی انانیموس که پیش‌تر علیه داعش نیز اعلان جنگ کرده بود، در تلافی جنگ با اوکراین، چند حمله سایبری به روسیه انجام داده است. این سازمان تنها در عرض دو روز به بیش از ۳۰۰ هدف در روسیه رخنه و بیش از ۱ میلیارد روبل (حدود ۱۰ میلیون دلار) جمع‌آوری کرده است.

انانیموس در تلاشی دیگر برای کاهش قدرت تهاجمی نیروهای روسی و کسب منافع بیشتر، به خدمه تانک‌های این کشور به ازای هر ماشین جنگی تسلیم‌ شده ۵۲٬۰۰۰ دلار بیت کوین پیشنهاد کرده است. به‌گفته انانیموس، کسانی که می‌خواهند وسایل نقلیه جنگی روسیه را با ارزهای دیجیتال مبادله کنند، باید یک پرچم سفید به اهتزاز درآورند و از کلمه رمز «million» استفاده کنند تا این گروه هکری بتواند آنها را شناسایی کند.

انانیموس در بیانیه خود گفت:

ای سربازان روسیه، هر کسی که می‌خواهد با خانواده و فرزندان خود زندگی کند و کشته نشود، به این جنگ خاتمه دهد و بیت کوین پاداش بگیرد.

گروه انانیموس در پایان فوریه علیه ولادیمیر پوتین اعلان جنگ کرد. در آن زمان، این گروه هشدار داده بود که اگر رهبر روسیه تهاجم خود به اوکراین را متوقف نکند، «با حملات سایبری بی‌سابقه‌ای از تمام نقاط جهان مواجه خواهد شد».

قدرت‌های بزرگ جهان، علی‌رغم درگیرنشدن در نبرد نظامی مستقیم با نیروهای روسی، جنگ اقتصادی تمام‌ عیاری را علیه این کشور آغاز کرده‌اند.

اتحادیه اروپا معامله با بانک مرکزی روسیه را با هدف قطع ارتباط پولی این کشور با اروپای غربی ممنوع کرده است.

بریتانیا هم اقدامات مشابهی انجام داده است. بوریس جانسون (Boris Johnson)، نخست‌وزیر این کشور، تأکید کرده است که بانک‌های روسیه از سیستم مالی بریتانیا حذف خواهند شد.

آمریکا نیز با قطع‌کردن راه‌های جمع‌آوری سرمایه برای ده‌ها شرکت دولتی بزرگ روسیه در این کشور، به جمع تحریم‌کنندگان پیوسته است. این مؤسسات شامل شرکت انرژی گازپروم (Gazprom) و اسبربانک (Sberbank)، بزرگترین مؤسسه مالی روسیه هستند.

سخنگوی دولت بایدن گفته است:

به بیان ساده‌تر، تا زمانی که رئیس‌جمهور پوتین تصمیم داشته باشد حمله خود به اوکراین را ادامه دهد، استراتژی ما جلوگیری از پیشرفت‌ اقتصاد روسیه خواهد بود.

این تحریم‌ها باعث شدند بسیاری از روس‌ها به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک ابزار مالی جایگزین روی بیاورند. علی‌رغم درخواست‌های زیاد برای توقف خدمات‌رسانی به چنین کاربرانی، پلتفرم‌های مطرح فعال در حوزه ارز دیجیتال، از جمله صرافی‌های بایننس و کراکن، تصمیم گرفته‌اند فعلاً شهروندان روسیه را از دسترسی به صرافی خود منع نکنند.

منبع : کریپتو پوتیتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا