اخباررمزارز

مرج اتریوم اتفاق افتاد آیا قیمت اتریوم بالا می رود؟

مرج اتریوم اتفاق افتاد آیا قیمت اتریوم بالا می رود؟

برخی از کارشناسان معتقدند قیمت اتریوم بعد از ادغام شبکه اتریوم و تغییر مکانیزم اجماع به مکانیزم اثبات سهام به دلیل بهبود عملکرد افزایش خواهد یافت. برخی هم خطرهای احتمالی را گوشزد کرده و نسبت به آینده بدبین اند.

در چند روز آینده شبکه اصلی اتریوم با زنجیره بیکن (یک زنجیره اثبات سهم که در دسامبر ۳۰۳۰ آغاز به کار کرد) ادغام خواهد شد که این رویداد به مرج (Merge) معروف شده است. تأثیر فرایند بزرگ و حساس مرج بر قیمت اتریوم تا حدودی قابل پیش بینی است و کارشناسان نظر خود را در این زمینه بیان کرده اند. در ادامه خواهیم خواند.

بعد از مرج چه اتفاقی برای اتریوم می افتد؟

زمانی که اتریوم از اثبات انجام کار به اثبات سهام منتقل شود، استخراج کنندگان حذف خواهند شد. اعتبارسنجی شبکه توسط دستگاه های ماینر متوقف خواهد شد و در عوض این کار به دست استیک‌کنندگان انجام خواهد شد(کسانی که در روند اثبات سهام نقش دارند) . در حال حاضر یک زنجیره به نام زنجیره Beacon وجود دارد که به موازات زنجیره اولیه اثبات انجام کار اجرا می‌شود. چیزی که با مرج اتریوم تغییر می‌کند این است که دو زنجیره با هم ادغام می‌شوند و تمام فعالیت‌های مهم به زنجیره PoS Beacon منتقل می‌شود؛ بنابراین دیگر نیازی به زنجیره اثبات انجام کار نیست.

آیا قیمت اتریوم بعد از مرج افزایش خواهد یافت؟

فرایند توافق اثبات سهم نسبت به اثبات کار فعلی از نظر مصرف انرژی به صرفه تر است بنابراین سرمایه گذاران انتظار دارند از این تغییر سود بیشتری کسب کنند. همچنین با سوزانده شدن نیمی از کارمزدها در این فرایند، پس از مرج، شاهد کاهش عرضه اتریوم و افزایش ارزش آن خواهیم بود.

این عوامل باعث شده هرچه به روز موعود نزدیک می شویم هیجان کاربران برای این رویداد مهم و نوسان قیمت اتریوم بیشتر شود. در همین راستا، ارزش موقعیت های تریدرهای بازار مشتقه اتریوم با ۶.۶ میلیارد دلار برای اولین بار از بیت کوین (۴.۸ میلیارد دلار) پیشی گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا