مقالاتاخبارترید و ماینینگ

جزییات هارد فورک پیشنهادی دو کوان؛ سرنوشت توکن‌های لونا و UST چه می‌شود؟

روز دوشنبه، دو کوان، یکی از بنیانگذاران شبکه ترا، پس از مشکلات مداوم این اکوسیستم و نقص ذاتی طراحی آن، که بخش عمده بهای توکن‌های آن را از بین برد، طرحی را برای بازیابی و نجات ارائه داد. در ادامه خبر به جزییات هارد فورک پیشنهادی ترا می‌پردازیم.

به گزارش کوین تلگراف، کوان گفته است در همین راستا، یک پیشنهاد حاکمیتی برای هارد فورک شبکه ارائه شده است. این پیشنهاد حاکمیتی در تاریخ 18 می (29 اردیبهشت) به رای‌گیری گذاشته می‌شود.

با این هارد فورک، زنجیره ترا به یک زنجیره جدید فورک می‌شود. زنجیره قدیمی «ترا کلاسیک» نامیده خواهد شد و استیبل کوین UST روی آن به حیات خود ادامه خواهد داد و به زنجیره جدید مهاجرت نمی‌کند. در صورتی که پیشنهاد کوان برای هارد فورک شبکه مورد قبول قرار گیرد، احتمالا بلاکچین جدید در تاریخ 27 می (6 خرداد) فعال خواهد شد.

طبق این پیشنهاد، توکن‌های جدید لونا بین دارندگان توکن لونا کلاسیک، استیبل کوین ترا و توسعه‌دهندگان مهم بلاکچین پیشین توزیع خواهد شد. علاوه بر این، کیف پول ترافورم لبز با آدرس «terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6» هم از وایت لیست ایردراپ حذف خواهد شد و در نتیجه آن، ترا به یک زنجیره کاملا کاربر-محور تبدیل می‌شود. توکن‌های جدید محدودیت عرضه یک میلیارد واحدی دارند که 25٪ آن به کامیونیتی پول، 5٪ به توسعه‌دهندگان مهم، 70٪ به هولدرهای لونا و UST، مطابق اسنپ شات‌های مختلف در ماه می (با وزن بیشتر برای اسنپ‌شات‌های ابتدایی که متعلق به قبل از فروپاشی پروژه هستند)، اختصاص داده می‌شود.

اوایل امروز، بنیاد محافظ لونا اعلام کرد بخش زیادی از خزانه رمزارزی خود را در تلاش برای حفظ ارزش دلاری استیبل کوین UST به فروش رسانده است. در نتیجه بعید است این اکوسیستم بدون کمک‌های خارجی بتواند خود را نجات دهد. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس گفته است از این جامعه حمایت می‌کند اما تمایل دارد شفافیت بیشتری را از سوی توسعه‌دهندگان اصلی این پروژه ببیند.

جزییات هارد فورک پیشنهادی بلاکچین ترا چیست؟

زنجیره Terra به یک زنجیره جدید بدون استیبل کوین الگوریتمی (UST) فورک شود. زنجیره قدیمی، ترا کلاسیک (با توکن Luna Classic با نماد LUNC) و زنجیره جدید، ترا (با توکن Luna با نماد LUNA) نامیده می‌شود.

Luna در میان استیکرهای Luna Classic، دارنده‌های Luna Classic، دارندگان باقی‌مانده UST و توسعه‌دهندگان ارشد برنامه‌های کاربردی ترا کلاسیک توزیع شود.

کیف پول ترا فورم‌لبز (با آدرس terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg6z6swaed74e6) از لیست سفید برای ایردراپ حذف می‌شود و ترا به یک زنجیره کاملا متعلق به جامعه تبدیل می‌شود.

امنیت شبکه از طریق تورم توکن تامین شود. مجموع پاداش‌ استیکینگ برای ولیدیتورها و سایر کاربران در طول سال، 7٪ از عرضه در گردش در نظر گرفته شود.

 

منبع : کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا