مقالاتترید و ماینینگرمزارز

ارز دیجیتال رز ROSE

مقدمه

تعداد زیادی از شبکه‌های بلاک‌ چینی به منظور ارتقاء مقیاس پذیری، افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش میزان کارمزدها پا به عرصه شبکه‌های لایه اول بلاک چین گذاشته‌اند. شبکه Oasis یک بلاک چین لایه اول است، که توانایی پردازش ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را داراست. این شبکه قابلیت پشتیبانی از هزاران برنامه‌ غیرمتمرکز (DApp) را دارد و در تلاش است با بهبود سطح امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران از طریق رمزنگاری داده‌های آن‌ها، بتواند فضای بلاکچین را امن کرده و بهبود بخشد.

پلتفرم Oasis Network چیست؟

Oasis Network یک شبکه بلاک چین لایه یک است که هدف آن حفظ حریم خصوصی در بازار‌های مالی و صیانت از داده‌های کاربران است. این شبکه با استفاده از کیت توسعه نرم‌افزاری شبکه کازمس (Cosmos SDK) توسعه یافته و ساخته شده است. این موضوع به اوسیس امکان می‌دهد تا بتواند با شبکه Cosmos تعامل داشته باشد. شبکه Oasis می‌خواهد با در اولویت قرار دادن حفظ حریم خصوصی در داده‌ها و محرمانه بودن اطلاعات کاربران، به بستری امن برای تبدیل شدن به شبکه‌ای برای ساخت اولین دیفای (Defi) حریم خصوصی در بلاک چین تبدیل شود.

شبکه اوسیس با جداسازی لایه‌ها در بلاک چین خود، موفق شده است به توان عملیاتی بالایی دست یابد و از معماری ایمنی برخوردار باشد. جداسازی لایه‌ها به بلاکچین این شبکه اجازه می‌دهد تا از تراکنش‌های متعدد و قابل تنظیم پشتیبانی کند. این شبکه از لحاظ ساختار شبیه به شبکه آوالانچ و پولکادات است، که به آن اجازه می‌دهد چندین بلاک‌چین مختلف را در یک اکوسیستم به هم متصل کند.

این شبکه قصد دارد با راه‌اندازی یک ParaTime سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، بتواند بستری برای استفاده پلتفرم‌های دیفای مختلف در این شبکه باشد.

هدف و ایده Oasis Network چیست؟

شبکه اوسیس خود را نسل جدید شبکه‌های بلاک چینی معرفی می‌کند. این شبکه می‌خواهد اولین پلتفرم بلاکچین با قابلیت حفظ حریم خصوصی در بازارهای مالی و داده‌های اقتصادی باشد. شبکه اوسیس در تلاش است همراه با توان عملیاتی و امنیت بالای شبکه‌اش، حوزه دیفای خصوصی و مقیاس‌پذیر را تقویت کند، اقتصاد آزاد را متحول کند و آن را فراتر از معامله‌گران و کاربران در سراسر بازارهای مالی گسترش دهد.

ویژگی‌های منحصر به فرد شبکه Oasis نه تنها می‌تواند حوزه دیفای را تغییر دهد، بلکه به دنبال معرفی نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتال به نام داده‌های توکنیزه (Tokenized Data) شده است؛ این مدل از دارایی‌های دیجیتال، به کاربران اجازه می‌دهد که کنترل داده‌هایی که تولید می‌کنند را در دست بگیرند و برای به اشتراک گذاشتن آن‌ها با برنامه‌های مختلف، پاداش دریافت کنند. این شبکه قصد دارد به اولین شبکه اقتصادی در زمینه داده‌ها تبدیل شود.

پلتفرم Oasis Network چگونه کار می‌کند؟

اوسیس اولین شبکه حریم خصوصی مقیاس‌پذیر در جهان است؛ مکانیسم ParaTimes در این شبکه می‌تواند از فناوری محاسبات محرمانه برای امن نگه داشتن داده‌ها استفاده کند. این قابلیت به Oasis امکان می‌دهد موارد جدیدی از برنامه‌های کاربردی را در بلاک چین پیاده‌سازی کند.

برای اولین بار دیفای می‌تواند از دو قابلیت مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی به‌طور همزمان استفاده کند. تاکنون تمام شبکه‌هایی که حوزه Defi روی آن‌ها پیاده سازی شده است، این دو قابلیت را همزمان دارا نبوده‌اند؛ اکنون انواع پلتفرم‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند در بستر این شبکه، اپلیکیشن‌هایی مقیاس‌پذیر با توان عملیاتی بالا و با حریم خصوصی کامل برای کاربرانشان بسازند.

شبکه Oasis می‌تواند داده‌های مختلف را توکنیزه کند؛ این قابلیت کاربردهای جدیدی را به بلاکچین وارد می‌کند، که به واسطه آن یک اکوسیستم کاملا جدید از برنامه‌ها و پروژه‌ها در نسل بعدی برنامه‌های حریم خصوصی به وجود می‌آیند. شبکه اوسیس دارای یک جامعه فعال و بزرگ است. جامعه این شبکه شامل هزاران نود، توسعه‌دهنده، شرکای سازمانی، سفیران (Ambassadors) و بیش از ۱۰,۰۰۰ کاربر است.

الگوریتم اجماع در پلتفرم Oasis Network چیست؟

الگوریتم اجماع شبکه Oasis گواه اثبات سهام (PoS) است. این شبکه اجماع و اجرا را به دو لایه به نام‌های لایه اجماع و لایه ParaTime تقسیم می‌کند؛ مجزا کردن این دو بخش از یکدیگر، تاثیر بسزایی در مقیاس‌پذیری و تطبیق‌پذیری این شبکه می‌گذارد.

جداسازی لایه‌های اجماع و اجرا به ParaTime‌ها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به صورت موازی پردازش کنند. انجام این کار باعث می‌شود حجم زیاد و پیچیده پردازش شده در یک ParaTime، سرعت تراکنش‌های سریع‌تر و ساده‌تر در پاراتایم دیگر را کاهش ندهد. لایه پاراتایم کاملا غیرمتمرکز است و به هر کسی اجازه می‌دهد تا ParaTime خود را بسازد.

هر پاراتایم را می‌توان به صورت مجزا برای یک برنامه خاص توسعه داد. قابلیت Paratime شبکه اوسیس را نسبت به شبکه‌هایی که از شاردینگ و پاراچین‌ها استفاده می‌کنند، کارآمدتر می‌سازد. این شبکه پشتیبانی گسترده‌ای از فناوری محاسبات محرمانه دارد.

ParaTime در شبکه Oasis چیست؟

شبکه اوسیس از دو بخش اصلی تشکیل شده است؛ لایه اجماع و لایه پاراتایم. این دو بخش با هم کار می‌کنند، تا یک بلاک چین قدرتمند و در عین حال کارآمد ایجاد کنند. لایه اجماع در این شبکه منطبق بر الگوریتم Proof of Stake کار می‌کند، که توسط مجموعه‌ای از نودهای اعتبار‌سنج (Validator) غیر‌متمرکز اجرا می‌شود. ParaTime به لایه اجماع متصل می‌شود و به صورت دوره‌ای یک رکورد از تراکنش‌های خود را ارسال می‌کند تا توسط نودهای اعتبارسنج در دفتر کل (Ledger) این شبکه ذخیره شوند.

هر پاراتایم از مجموعه‌ای از نودهای محاسباتی تشکیل شده است که یک محیط محاسباتی برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند. پاراتایم‌ها می‌توانند مجموعه وسیعی از محاسبات را در شبکه اوسیس انجام دهند. Paratimeها می‌توانند توسط هر کسی ایجاد شوند و در شبکه اوسیس مستقر شوند. این قابلیت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های غیر‌متمرکز مختلفی را در پاراتایم‌ها ساخته و روی Oasis Network پیاده‌سازی کنند. معماری منحصر به فرد شبکه اوسیس، اجازه می‌دهد تراکنش‌ها به صورت موازی پردازش شوند و هر ParaTime به صورت مجزا از پاراتایم‌های دیگر توسعه یابد.

توکنیزه شدن داده‌ها در Oasis Network چگونه انجام می‌شود؟

شبکه Oasis به منظور پشتیبانی از قراردادهای هوشمند محرمانه طراحی شده است. این قابلیت به آن اجازه می‌دهد داده‌ها را در حین پردازش خصوصی نگه دارد. شبکه اوسیس با نگهداری محرمانه از داده‌ها و اطلاعات در سراسر بلاک چین، موارد استفاده جدید و هیجان‌انگیزی را در حوزه دیفای ارائه می‌دهد. یکی از قابلیت‌های آن، ارائه وام به وام‌گیرندگان با مبلغ وثیقه کم و جلوگیری از حملات فرانت رانینگ و بک رانینگ در پلتفرم‌های دیفای است.

یکی از ویژگی‌های منحصر‌به فرد این شبکه رفع مشکلات هزینه بالا، سرعت پایین و عدم حفظ حریم خصوصی کاربران در حوزه دیفای است. انتظار می‌رود توانایی شبکه اوسیس در مقیاس‌پذیر کردن بلاک چین و حفظ حریم خصوصی در آن، نسل بعدی بازارهای Defi را به روی کاربران بگشاید.

ترکیب پلتفرم Oasis Network از محاسبات محرمانه و بلاک چین، الگوی جدیدی به نام داده‌های توکنیزه شده را امکان‌پذیر می‌کند. بلاک چین امکان ثبت و اجرای تراکنش‌ها را در محیطی شفاف فراهم و محاسبات محرمانه تضمین می‌کند. داده‌ها در طول محاسبات خصوصی باقی می‌مانند و بدون اجازه نمی‌توان از آن‌ها استفاده مجدد کرد.

جمع داده‌ها با امنیت این شبکه، نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتال را ایجاد می‌کند که می‌توانند در زمینه‌های خاص با ارزشی مشخص مبادله شوند. به عبارت ساده‌تر، تولیدکنندگان یا تجمیع‌کنندگان داده‌های مختلف، می‌توانند با در اختیار گذاشتن این داده‌ها به صورت توکنایز شده به سایر افراد و یا شرکت‌ها که این داده‌ها را نیاز دارند، پاداش کسب کنند و مطمئن باشند از داده‌های آن‌ها در جای دیگری استفاده نمی‌شود.

یکی از شرکت‌هایی که از داده‌های توکنیزه شده شبکه Oasis Network استفاده می‌کند، Nebula Genomics نام دارد. این شرکت با استفاده از چارچوب اوسیس، می‌تواند بدون مشاهده اطلاعات خام مشتریان روی داده‌های ژنتیکی آن‌ها تجزیه و تحلیل انجام دهد و کاربران نیز مالکیت داده‌های خود را حفظ کنند.

حفظ امنیت داده‌ها در پلتفرم Oasis Network

در یک پاراتایم محرمانه، نودها باید از نوعی فناوری محاسباتی به نام محیط اجرایی قابل اعتماد (TEE) استفاده کنند. TEEها به عنوان یک نوع جعبه سیاه فرضی برای اجرای قرارداد هوشمند در ParaTime محرمانه عمل می‌کنند. این فرآیند تضمین می‌کند که داده‌ها محرمانه باقی می‌مانند و هرگز به نودهای شبکه یا توسعه‌دهندگان برنامه‌ها ارسال نمی‌شوند. Oasis ETH/WASI ParaTime یک نمونه متن باز از پاراتایم‌های محرمانه است که از فناوری Intel SGX استفاده می‌کند. سایر فناوری‌های محاسباتی امن مانند HE , ZKP و سایر فناوری‌ها نیز در این شبکه قابل استفاده هستند. شبکه اوسیس در تلاش است تا در آینده از تکنیک‌های محاسباتی مانند محاسبات امن چند‌جانبه، یادگیری مشارکتی (Federated Learning) و غیره نیز پشتیبانی کند.

محرمانه بودن اطلاعات در بلاک چین اهمیت بسیاری دارد؛ شبکه اوسیس توسط قرارداد هوشمند و ساختار شبکه‌اش، اجازه می‌دهد داده‌های شخصی کاربران مانند صورت‌حساب‌های بانکی، اطلاعات بهداشتی و سایر اطلاعات خصوصی افراد در هنگام استفاده برنامه‌های مختلف از این اطلاعات، محرمانه باقی بماند.

سرویس‌های پلتفرم Oasis Network چیست؟

کاربران شبکه اوسیس می‌توانند از سرویس‌های مختلف و متنوع این شبکه بهره‌مند شوند؛ سرویس‌هایی مانند کیف پول اوسیس نتورک، کمک‌های مالی، صندوق سرمایه‌گذاری، سفیران شبکه، برنامه‌های آموزشی، تبدیل شدن به نود در این شبکه و صرافی غیرمتمرکز YuzuSwap. در ادامه به معرفی این سرویس‌ها می‌پردازیم:

کیف پول شبکه Oasis Network

کیف پول اوسیس بهترین راه برای ذخیره امن دارایی کاربران در این شبکه است. در این کیف پول امکان انتقال سریع دارایی‌ها بین کیف پول‌های مختلف، امکان سپرده‌گذاری (Staking) کوین ROSE و کسب پاداش ۲۰ درصدی از شبکه، امکان دسترسی به کیف پول سخت‌افزاری لجر و حفظ امنیت کامل دارایی‌ها به روش غیر حضانتی و با در اختیار داشتن کلید خصوصی، برای کاربران مهیا است.

کمک‌های مالی (Bloom Grants)

شبکه اوسیس در حال توسعه یک بلاک چین جدید بر مبنای محافظت از داده‌ها است. توسعه‌دهندگان و کاربرانی که به رشد اکوسیستم و توسعه این شبکه کمک کنند، واجد شرایط دریافت ۵۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ دلار پاداش به صورت کوین رز هستند. کاربرانی که ایده‌های جالب برای بهبود شبکه اوسیس دارند یا ایده‌هایی برای ساخت پروتکل‌های دیفای حریم خصوصی دارند، می‌توانند آن‌ها را به شبکه اوسیس منتقل کنند و از شبکه پاداش بگیرند.

صندوق سرمایه‌گذاری (Oasis Ecosystem Fund)

توسعه‌دهندگان و شرکت‌هایی که قصد ساخت پلتفرم‌های خود در شبکه اوسیس را در زمینه دیفای، توکن‌های بی‌همتا (NFT)، متاورس و داده‌های توکنیزه شده دارند، می‌توانند از این سرویس برای ساخت اپلیکیشن‌های خود کمک بگیرند. تا‌کنون بیش از ۱۶۰ میلیون دلار بودجه توسط اوسیس به حامیان این شبکه برای ساخت برنامه‌های مختلف کمک شده است.

سفیران شبکه (Oasis Ambassadors)

کاربرانی که علاقه‌مند به شبکه اوسیس هستند، می‌توانند با انجام فعالیت‌هایی مثل شرکت در جلسات، تولید محتوای جذاب برای جذب کاربران به شبکه، آزمایش کیف پول، ایجاد و ترجمه اخبار و اطلاعات شبکه اوسیس در شبکه‌های اجتماعی به زبان‌های مختلف و غیره از این شبکه پاداش بگیرند.

برنامه‌های آموزشی (Oasis University Program)

افراد علاقه‌مند به بلاک چین می‌توانند به برنامه‌های آموزشی شبکه اوسیس درخواست دهند و بخشی از این پروژه شوند. این برنامه آموزشی توسط پروفسور داون سانگ (Dawn Song) در دانشگاه برکلی کالیفرنیا (University of California, Berkeley) برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از تمام مزایای این دوره همراه با کمک به اکوسیستم اوسیس بهره‌مند شوند.

تبدیل شدن به نود Oasis Network

کاربران می‌توانند در لایه اجماع شبکه اوسیس، با استیک کردن رمزارز ROSE به یکی از نودهای این شبکه تبدیل شوند. همچنین کاربران می‌توانند با پیوستن به نودهای فعال شبکه از شبکه اوسیس پاداش دریافت کنند.

برای تبدیل شدن به نود شبکه کاربران می‌توانند هر یک از حالت‌های زیر را انتخاب کنند.

 • اعتبار‌سنج‌ شبکه.
 • تبدیل شدن به پاراتایم در شبکه.
 • تبدیل شدن به Seed Node در شبکه (وظیفه متصل کردن لایه‌ اجماع و پاراتایم را در شبکه به عهده دارند).

سرویس دکس (YuzuSwap)

یوزو سواپ اولین صرافی غیرمتمرکز بر روی شبکه اوسیس است. این Dex هنوز راه‌اندازی نشده و کاربران می‌توانند تا پایان ماه دسامبر در ایردراپ این صرافی شرکت کنند و توکن YUZU پاداش بگیرند. این دکس خدماتی همچون کسب پاداش از استخرهای نقدینگی و معاملات فردبه‌فرد (P2P) را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

کوین ROSE چیست؟

کوین رز رمزارز بومی پلتفرم Oasis Network است. از این ارز رمزنگاری شده برای اهداف مختلفی در شبکه اوسیس استفاده می‌شود. از جمله موارد استفاده کوین رز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت کارمزد تراکنش‌ها
 • پاداش‌دهی به نودها و اعتبار‌سنج‌ها
 • سپرده‌گذاری
 • شرکت در جامعه حاکمیتی و رای‌دهی در لایه اجماع شبکه Oasis

تعداد کل کوین‌های ROSE در گردش ۱۰ میلیارد واحد است که به شرح زیر توزیع می‌شود:

 • ۲۳ درصد در سال ۲۰۱۸ به فروش رسید.
 • ۲۰ درصد به توسعه‌دهندگان اصلی شبکه اوسیس تعلق دارد.
 • ۱۰ درصد صرف تقویت، توسعه و نگهداری از شبکه می‌شود.
 • ۱۸.۵ درصد صرف تامین مالی برنامه‌ها و خدمات شبکه اوسیس می‌شود. از جمله این خدمات کمک‌های مالی برای توسعه‌دهندگان و مشوق‌های بنیاد Oasis است.
 • ۵ درصد صرف شرکای استراتژیک و برنامه‌های اوسیس می‌شود.
 • ۲۳.۵ درصد برای پاداش‌دهی به سپرده‌گذارن و اعتبار‌سنج‌های شبکه اختصاص می‌یابد.

عرضه کل این رمز‌ارز 10000000000 واحد است که از این مقدار حدود 3490000000واحد ROSE در گردش است. در زمان نگارش این مقاله قیمت ROSE برابر با 0.22 دلار است. کوین ROSE از نظر ارزش بازار، رتبه 90 را در میان ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این ارز دیجیتال بیش از 790 میلیون دلار است و حجم معاملات آن در 24 ساعت گذشته، بیش از 44 میلیون دلار بوده است. همچنین کمترین و بیشترین قیمت این رمزارز بترتیب در سطح 0.032 و 0.56 دلار ثبت شد.

نقشه راه شبکه Oasis Network چیست؟

شبکه اوسیس برنامه‌ها و اهداف مختلفی را در نقشه راه خود دنبال می‌کند که به شرح زیر است:

 • نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۱۳۹۸)

راه‌اندازی شبکه آزمایشی پلتفرم اوسیس نتورک، که در آن کاربران می‌توانستند به عنوان نود در شبکه عمل کنند، اما امکان رای‌دهی یا سپرده‌گذاری وجود نداشت.

 • ژانویه ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۸)

راه‌اندازی مسابقات بین کاربران و پاداش‌دهی به آن‌ها در شبکه آزمایشی، به منظور کشف آسیب‌پذیری‌های شبکه.

 • ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۱۳۹۹)

راه‌اندازی شبکه اصلی به نام Amber با عملکرد ParaTimeها، به منظور آزمایش عملکرد لایه‌های موازی در این شبکه.

 • اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۱۳۹۹)

راه‌اندازی نهایی شبکه اصلی، که در آن تمام ویژگی‌های شبکه اوسیس از جمله مطابقت با ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌شود.

 • سال ۲۰۲۱

انتقال از شبکه Beta به Mainnet Product، پس از تایید جامعه حاکمیتی اوسیس.

همکاری‌های Oasis Network

شبکه اوسیس با شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و پلتفرم‌های بسیاری همکاری داشته است. در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • 1Kxx: یک شرکت سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع نوظهور و بلاک‌چین است، که در سال ۲۰۲۱ بر روی پلتفرم اوسیس نیز سرمایه‌گذاری کرده است.
 • Amino Capital: یک شرکت سرمایه‌گذاری در ایالت کالیفرنیا آمریکا است. این شرکت در زمینه سرمایه‌گذاری‌های اولیه تا رشد و توسعه پروژه‌های نوظهور سرمایه‌گذاری کرده و با آن‌ها همکاری می‌کند.
 • Arrington XRP Capital: شرکت سرمایه‌گذاری در بازار‌های سرمایه مبتنی‌ بر بلاک‌چین است. این شرکت در عرضه اولیه‌ پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند.
 • Ausum Ventures: یک صندوق سرمایه‌گذاری در فناوری بلاک چین است. این صندوق روی پروژه‌های بلاکچینی که تاثیرات اجتماعی مفیدی در اکوسیستم خود دارند، سرمایه‌گذاری می‌کند.
 • Binance Labs: آزمایشگاه بایننس توسعه‌دهندگان، استارتاپ‌ها و پروژه‌های ارزشمند بلاک چینی را شناسایی می‌کند و به پروژه‌های بزرگی که به رشد اکوسیستم Blockchain کمک می‌کنند، کمک مالی می‌کند. بایننس‌لبز به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در شبکه Oasis Network حضور داشته است.
 • Bitmain Technologies: یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و طراحان تراشه‌های استخراج سخت‌افزاری است. این شرکت علاوه‌بر ساخت و طراحی دستگاه‌های ماینر، بر روی پروژه‌های بزرگ بلاک چینی نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.

معرفی تیم سازنده شبکه اوسیس

تیم سازنده اوسیس شامل مشاوران و مهندسان متعددی است که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. افرادی که هسته اصلی این شبکه را تشکیل می‌دهند، عبارتند از:

 • بوریویج کاس (Borivoj Cos)

او بنیان‌گذار و مدیرعامل شبکه اوسیس است. کاس تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق در دانشکده حقوق، دانشگاه لیوبلیانا (University of Ljubljana) به پایان رسانده است. او پیش از فعالیت در اوسیس به عنوان مدیر‌عامل در شرکت Info House Skopje که در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌ها فعالیت می‌کند، مشغول به کار بوده است.

 • جینا تیریاکیدو (Gina Tiriakidou)

او به عنوان مدیر امور بازاریابی در اوسیس فعالیت می‌کند. جینا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته بازاریابی در دانشگاه نیویورک (New York University) به پایان رسانده است. او پیش از فعالیت در اوسیس به عنوان مدیر بازاریابی منطقه‌ای در شرکت مایکروسافت مشغول به کار بوده است.

 • اکین تونا (Ekin Tuna)

او به عنوان مدیر بخش توسعه در اوسیس فعالیت می‌کند. اکین تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه VU University به پایان رسانده است. او پیش از فعالیت در اوسیس به عنوان بنیان‌گذار در شرکت ChainSlayer که در زمینه جمع‌آوری داده‌های معاملات بلاکچینی فعالیت می‌کند، مشغول به کار بوده است.

 •  آندریجا کاونیک (Andreja Cavnik)

او به عنوان رئیس بخش منابع انسانی در اوسیس فعالیت می‌کند. کاونیک پیش از فعالیت در Oasis Network به عنوان مربی ارشد کسب و کار در شرکت Tony Robbins که یک شرکت توسعه و تحقیقات در زمینه بازاریابی است، مشغول به کار بوده است.

سخن پایانی

با گسترش بلاک چین و کاربردی شدن آن در زندگی روزمره، حفظ اطلاعات شخصی و امنیت آن‌ها اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا می‌کند. Oasis Network با هدف حفظ حریم خصوصی افراد راه اندازی شد. این شبکه با معرفی مکانیسم جدیدی از دو لایه متفاوت به منظور اجماع و انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند. مکانیسم اجماع شبکه اوسیس باعث می‌شود سرعت تراکنش‌ها در این شبکه بسیار بالا رفته و به اولین شبکه بلاک چینی حریم خصوصی مقیاس‌پذیر تبدیل شود.

منبع : بلک جوکر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا