مقالاتاخبار

مردم در کشورهای پیشرفته بیشتر از متاورس استقبال می‌کنند؟

علی‌رغم آن‌چه که انتظار داریم نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، تعداد افرادی که معتقدند متاورس زندگی آنان را بهبود می‌بخشد، در کشورهای در حال توسعه، بیش از دو برابر بیشتر از کشورهای پیشرفته است.

به گزارش کوین تلگراف و براساس نظرسنجی مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، مردم کشورهای در حال توسعه بسیار بیشتر از مردم کشورهای توسعه‌یافته نسبت به مفاهیمی چون متاورس، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) هیجان دارند.

نتایج این نظرسنجی که در 25 مه (4 خرداد) منتشر شد، حاکی از آن است که هم‌اکنون اغلب افراد با «متاورس» آشنا هستند. از بین 21,000 بزرگ‌سالی که در 29 کشور در این نظرسنجی شرکت کردند، 52 درصد آنان با متاورس آشنا بوده و نیمی از آنان نیز حس مثبتی نسبت‌به افزایش کاربرد آن در زندگی خود داشتند.

پنج کشور اولی که دوسوم یا بیشتر پاسخ‌دهندگان در آن‌جا نسبت به متاورس خوش‌بین‌ هستند، عبارت‌اند از چین، هند، پرو، عربستان سعودی و کلمبیا. 78 درصد پاسخ‌دهندگان چینی و 75 درصد پاسخ‌دهندگان هندی موافق استفاده از متاورس در زندگی روزانه خود هستند.

درصد خوش‌بینی مردم نسبت‌ به استفاده از متاورس در زندگی روزمره به تفکیک کشورهای مختلف :

در اغلب کشورهایی که مردم آنان بالاترین درآمد را نسبت به دیگر کشورها دارند، کمتر از یک‌سوم پاسخ‌دهندگان به استفاده از متاورس در زندگی روزمره خود خوش‌بین‌اند.

در بین کشورهایی با کمترین علاقه به استفاده از متاورس در زندگی روزانه، ژاپنی‌ها با تنها 22 درصد احساس مثبت نسبت به متاورس صدر نشین‌اند. پس از ژاپن، بریتانیا با 26 درصد، بلژیک و کانادا هر دو با 30 درصد و همین‌طور فرانسه و آلمان نیز با 31 درصد خوش‌بینی به متاورس در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

جالب است که مردم این کشورهای پردرآمد کمتر نیز مفهوم متاورس را می‌شناسند. کمتر از 30 درصد فرانسوی‌ها، بلژیکی‌ها و آلمانی‌ها با این مفهوم آشنا هستند.

در بین کشورهایی که بیشترین آشنایی را با این مفهوم دارند، مردم ترکیه با 86 درصد، هندی‌ها با 80 درصد، چینی‌ها با 73 درصد و مردم کره‌جنوبی‌ که در زمره کشورهای پردرآمد هم هستند با 71 درصد رکورد دار شناخت متاورس‌اند. از آن‌سو 27 درصد لهستانی‌ها با مفهوم متاورس آشنا بوده و بدین ترتیب در انتهای این فهرست قرار می‌گیرند.

همچنین از پاسخ‌دهندگان پرسیده شد که متاورس در کدام حوزه از زندگی روزمره بیشترین تاثیر رو خواهد گذاشت؟ مردم کشورهای در حال توسعه‌ای چون آفریقای جنوبی، چین و هند معتقداند که متاورس در زمینه‌هایی چون یادگیری مجازی، سرگرمی، ارتباطات دیجیتالی و حتی برنامه‌هایی مثل جراحی از راه دور بر زندگی بشر تاثیر می‌گذارد.

در اینجا‌ هم ژاپنی‌ها، بلژیکی‌ها و فرانسوی‌ها که جزء مردم کشورهایی با درآمد بالا محسوب می‌شوند، کمتر با این ایده که متاورس تاثیر قابل توجهی بر زندگی مردم خواهد گذاشت، موافق بودند.

پاسخ مردم کشورهای مختلف به این سوال که به تاثیرگذاری متاورس در کدام حوزه‌ زندگی روزمره باور دارند؟

بر اساسی گزارش ماه آوریل (اردیبهشت) صرافی ارزهای دیجیتال جمنای (Gemini)، نیمی از پاسخ‌دهندگان در هند، برزیل و منطقه آسیا اقیانوسیه اولین ارز دیجیتال خود را در سال میلادی گذشته خریداری کرده‌اند و از همین‌رو به‌نظر می‌رسد که مردم کشورهای در حال توسعه به ارزهای دیجیتال و بلاک چین نیز مشتاق‌تر باشند.

این گزارش نشان می‌دهد که تورم و کاهش ارزش پول ملی، بیشترین محرک‌ پذیرش ارزهای دیجیتال در این مناطق بوده و ساکنان کشورهایی که ارزش ارز ملی آنان با سقوطی 50 درصدی یا بیشتر مواجه شده است، پنج برابر بیشتر از کشورهایی که تورم کمتری را تجربه کرده‌اند، ارز دیجیتال خریده‌اند.

 

منبع : کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا